درب لوکس، دعوت کننده است. بدان معنا که افراد حاضر در اطراف و پیرامون ساختمان را بدون آن که هیچ گونه تصوری از معماری داخلی، چیدمان و دکوراسیون داشته باشند، را مشتاق به حضور در داخل ساختمان می‌نماید. درب لوکس تجلی زیبایی، طراحی، روح معماری در ساختمان اداری است. از این رو برای ساختمان‌های اداری، سازمانی و… که بیش از پیش به نمای بیرونی، برخورد نخست مشتریان و جلب توجه جدی اما در قالب زیبایی اهمیت می‌دهند، خرید درب لوکس پیشنهاد می‌شود.
انواع مختلفی از درب داخلی در بازار توسط تولیدکنندگان مختلف عرضه می‌شود. هر کدام از این نوع درب‌ها برای بهره‌برداری و جانمایی در یک موقعیت خاص طراحی و تولید می‌شوند. به این خاطر پیش از خرید درب داخلی می‌بایست به شناخت درستی از انواع درب‌های داخلی رسید. این شناخت به انتخاب درست درب و جانمایی درب‌های لوکس را می‌توان به صورت عمده به دو دسته‌ی داخلی و ورودی تقسیم‌بندی کرد. درب‌های لوکس می‌توانند به مانند بسیاری از تجهیزات دیگر در ساختمان از جنس، مواد و طراحی‌های مختلف طراحی و مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه ابتدا با انواع درب‌های لوکس آشنا خواهیم شد و سپس انواع موادی که در ساخت درب لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرند را بررسی می‌کنیم.

درب‌های لوکس داخلی

بی‌شک و تردید در هر طراحی و ساختمانی انواع درب وجود دارند. درب‌هایی که برای اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق کار، اتاق‌های بازی و… در نظر گرفته می‌شوند با درب‌های دیگر قطعا تفاوت‌های قابل توجهی دارد. درب‌های داخلی لوکس می‌بایست علاوه بر دعوت کننده بودن، زیبایی و ظرافت داشته باشند. همچنین این درب‌ها بسته به نوع کاربری می‌توانند در یک خانه یا فضای اداری یکدست نباشند و طراحی‌های گوناگونی داشته باشند. اما به خاطر داشته باشیم که وجود هماهنگی در طراحی جنس و… درب‌های لوکس داخلی با معماری داخلی و سبک مبلمان اداری یا مبلمان خانگی مورد استفاده می‌تواند به بهبود کیفیت فضای کمک نماید.

درب‌های لوکس ورودی

همان طور که گفتیم یکی از تجهیزاتی که به هیچ گونه تماسی و حتی از فاصله‌ای دور می‌تواند توجه مشتری یا فرد را به خود جلب کند، درب لوکس ورودی است. درب‌های لوکس ورود می‌توانند نمایی از معماری داخلی باشند. خطوط کشیده، سبک کلاسیک، سبک مدرن و استفاده از نور و سایر تجهیزات می‌تواند به مخاطب بگوید که پشت درب چه معماری در انتظار اوست. البته کاملا پذیرفته است که درب‌های لوکس ورودی به صورت ناخودآگاه می‌تواند زیبایی و جذابیت معماری داخلی را نوید دهد اما همچنان حس غافلگیری و نخستین برخورد برای درب‌های لوکس ورودی وجود خواهد داشت.

همان طور که می‌دانید در حال حاضر تمامی قیمت‌ها و ارزش‌گذاری‌ها دچار نوسانات مختلف است. از این رو ذکر یک قیمت واحد برای محصول کمی دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌آید. با این حال اما می‌توان چندین پارامتر مختلف را نام برد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان به بررسی قیمت درب لوکس رسید. عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت درب لوکس به صورت کلی عبارت‌اند از:

مواد اولیه مورد استفاده

در تولید درب‌های لوکس داخلی و درب‌های لوکس ورودی مواد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چوب، MDF، آهن، آلومینیوم، پلاستیک، برنز و نقره (در موارد خاص برای ساخت لولاها و دستگیره‌های لاکچری)، استیل، فولاد و…. هر کدام از این مواد نام برده شده یک قیمت تمام شده‌ای دارند از این رو قیمت نهایی درب لوکس به میزان بسیار زیادی به مواد اولیه مصرفی بستگی دارد.

تجهیزات جانبی

درب‌های لوکس علاوه بر این که طراحی خاص و بسیار قابل قبولی دارند، حاوی تجهیزات منحصر به فردی نیز هستند. این تجهیزات می‌تواند مواردی چون دستگیره‌های نقره یا برنز تا قفل ها، نورپردازی و حتی نمایشگر را نیز شامل شود. بنابراین می‌توان گفت هر مقدار که این تجهیزات جانبی بر روی درب‌های لوکس بیشتر به کار برده شوند، قیمت نهایی بیشتری را در درب‌های لوکس شاهد خواهیم بود.

طراحی

طراحی مقوله‌ای بسیار مهم در درب‌های لوکس است. درب‌های لوکس بیش از این که به تجهیزات و مواد اولیه مرغوب وابسته باشند، با طراحی شناخته می‌شوند. یک طراحی زیبا می‌تواند ناگفته‌های بسیاری را از برندی که از شرکتی که آن را نصب و استفاده کرده است، بیان کند. همچنین طراح درب لوکس شناخت کافی از این نوع درب، کارآیی و نحوه‌ی استفاده از آن را دارد و به این خاطر در طراحی درب لوکس تلاش می‌شود که به سمت ساخت و طراحی درب‌های لوکس شخصی‌سازی شده حرکت کرد.

برند تولید کننده

تولید کنندگان مختلفی در طراحی و تولید درب‌های اداری و ساختمانی در حال حاضر مشغول به کار هستند. طبیعی است که در کارگاه‌های مختلف دستگاه‌های مختلف با اپراتورها با قدرت عملیاتی و فنی مختلف در حال انجام برش است، بنابراین قیمت‌های متفاوتی را از برندهای مختلف تولید درب لوکس شاهد هستیم. طبیعی است که هر چه ظرافت در تولید بیشتر باشد، درب با قیمت بیشتری به مشتریان ارایه می‌شود.

ضمانت نامه

ضمانت نامه درب لوکس به مشتریان این امکان را می‌دهد که هیچ گونه نگرانی نسبت به درب لوکس خود نداشته باشند. عمده نگرانی به هنگام خرید انواع درب‌های لوکس این است که چگونه نیاز به تعمیرات و نگهداری برطرف شود. در صورت داشتن ضمانت نامه شرکت تولید کننده مسولیت نگهداری و بر طرف کردن مشکلات احتمالی را بر عهده خواهد گرفت. همچنین خریدار نیز با توجه به چنین ضمانتی اطمینان لازم از خرید خود را دارد.

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های لوکس اداری، درب‌های لوکس داخلی، درب‌های لوکس بیرونی، درب‌های لوکس ضد سرقت و. . است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب لوکس، طراحی یک درب لوکس شخصی سازی شده و منحصر به فرد و حتی مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.