درب ورودی، همان طور که از نامش پیداست تجهیز است که برای حضور در یک مکان دیگر نیاز به عبور از آن داریم. درب ورودی، دعوت کننده است و می‌تواند ویژگی‌های معماری و ساختاری بنا را نشان دهد. بسیار پیش آمده است که پس از عبور از درب ورودی متعجب شده‌ایم که این بنا با زیبایی‌های بصری هیچ سنخیتی با درب ورودی آن ندارد. این موضوع نشان می‌دهد که درب ورودی نتوانسته است یکی از وظایف خود که همان نشان دهنده‌ی برند بودن را به خوبی ایفا کند. در ادامه انواع درب‌های ورودی را با هم بررسی خواهیم کرد. همچنین عوامل موثر بر قیمت درب ورودی را با هم مرور می‌کنیم.
درب وردی را می‌توان به دسته‌ها و انواع مختلفی تقسیم‌بندی کرد. درب‌های وردی با توجه به ساختار، نوع مصرفف جنس و متریال مورد استفاده برای تولید به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

درب‌های ضد سرقت

درب ضدسرقت با توجه به ماهیتش کاربردهای فراوانی دارد. در سال‌های گذشته بیشتر از این درب به عنوان یکی از درب‌های داخلی در ساختمان ادارات و سازمان‌ها استفاده می‌شد. اما روند رو به رشد تغییرات و وجود اسناد و مدارک حیاتی در سازمان‌ها استفاده از این درب را به عنوان درب ورودی مرسوم کرد. درب‌های ضد سرقت در حال حاضر در خانه‌ها و منازل نیز به عنوان درب ورودی استفاده می‌شود. از ویژگی‌های درب ضدسرقت می توان به قفل مرکزی مناسب و کامپیوتری، قطر زیاد، دوام و استحکام بالا و ایمنی آن (ساخت براساس استانداردهای روز دنیا) اشاره کرد.

درب‌های ورودی چوبی

درب‌های ورودی چوبی شاید یکی از انواع قدیمی و کلاسیک درب باشند که در فضاهای اداری و خانگی استفاده می‌شود. در سال‌های دور درب‌های ورودی چوبی، از ظاهری ساده برخوردار بودند. اما اکنون با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته تولید درب ورودی، ظاهر این درب‌ها دچار تغییرات فراوانی شده است. علاوه بر ظاهر، درب‌های ورودی چوبی، در ماهیت نیز تغیرات فراوانی کرده‌اند. برای مثال دیگر تنها از چوب برای ساخت این درب‌ها استفاده نمی‌شود، بلکه در لایه‌های زیرین از ام دی اف، پشم شیشه و ... برای دوام و استحکام بیشتر آن استفاده می‌شود. در یک تعریف کلی می‌توان درب‌های ورودی چوبی را دارای ظاهری زیبا و با قابلیت‌های کاربردی فراوان نامید.

درب ورودی از مواد اولیه گوناگون متفاوتی ساخته می‌شود. به هیمن خاطر ذکر یا در ج یک قیمت واحد برای انواع درب ورودی امکان‌پذیر نیست و حتی خارج از تصور است. با این وجود چندین پارامتر مختلف وجود دارد که می‌توان با بررسی آن‌ها از این رو ذکر یک قیمت واحد برای محصول کمی دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌آید. با این حال اما می‌توان چندین ویزگی مختلف را نام برد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان به بررسی قیمت حدودی و واقعی در مورد درب ورودی رسید. به همین ترتیب می‌توان گفت عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت درب ورودی عبارت است از:

مواد اولیه درب ورودی

در تولید انواع درب ورودی مواد مختلفی به شیوه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. چوب، MDF، آهن، آلومینیوم، پلاستیک، برنز و نقره (در موارد خاص برای ساخت لولاها و دستگیره‌های لاکچری)، استیل، فولاد و…. هر کدام از این مواد نام برده شده یک قیمت نهایی در بازار دارند و با توجه به وابسته بودن به قیمت دلار قیمت نهایی مشخصی ندارند اما تا حدودی می‌توان با استفاده از قیمت روزانه‌ی آن‌ها اقدام به دریافت یک قیمت حدودی در مورد درب ورودی کرد.

تجهیزات جانبی

درب‌های ورودی علاوه بر این که می‌بایست طراحی خاص و جذابی داشته باشند، به علت موقعیت قرارگیری نیز می‌بایست حاوی تجهیزات منحصر به فردی باشند این تجهیزات می‌تواند مواردی چون دستگیره‌های نقره یا برنز تا قفل ها، نورپردازی و حتی نمایشگر باشد. با توجه به این که این اجناس جانبی هر کدام یک قیمت دارند، بنابراین استفاده از هرکدام یا تعدادی از این مواد و تجهیزات بر روی درب ورودی بر قیمت نهایی آن موثر خواهد بود.

طراحی درب ورودی

طراحی درب ورودی از آن جهت مهم است که می‌تواند ساختار داخلی و دکوراسیون داخلی یک ساختمان را نشان دهد. شرکت‌ها سازمان‌ها برای طراحی درب‌های ورودی ساختمان خود تلاش می‌کنند حتی فرهنگ سازمانی مورد نظر خود را نیز لحاظ کنند. در طراحی درب‌های ورودی مواردی چون کارآیی، نوع استفاده، شرایط آب و هوایی و… مورد نظر قرار می‌گیرد. در ضمن می‌توان گفت طراحی درب‌های ورودی تولید کنندگان مختلف در حال حاضر متفاوت است زیرا هر طراح تلاش می‌کند بهترین و مدرن‌ترین طراحی را در حالی که از نظر کاربردی و قیمتی به صرفه است را طراحی کند.

برند تولید کننده

تولیدکنندگان مختلفی در طراحی و تولید درب ورودی و ساختمانی در حال حاضر در تهران و سایر نقط ایران مشغول به تولید درب ورودی هستند. با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن ققیمت مواد اولیه و اپراتور حرفه‌ای برای ساخت درب ورودی می‌توان گفت قیمت‌های متفاوتی از درب ورودی را در حال حاضر می‌توانیم در بازار خرید و فورش درب‌های ورودی مشاهده کنیم.

ضمانت نامه درب ورودی

ضمانت نامه در خرید تجهیزاتی به مانند درب ورودی به خریدار اطمینان خواهد داد که محصول تهیه شده، تا مدت‌ها دچار خرابی نخواهد شد. علاوه بر این هزینه‌ی تعمیر و نگهداری در صورت خرابی از طرف شرکت تولید کننده خواهد بود. این موضوع علاوه بر اطمینان از کیفیت خرید هزینه‌های آینده را برای تجهیزات اداری به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های ورودی، درب‌های ورودی پیوت، درب‌های ورودی استیل، درب‌های ورودی لابی و… است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب ورودی، طراحی درب ورودی شخصی‌سازی شده و منحصر به فرد و حتی اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.