درب ورودی چیست؟

درب ورودی، همان طور که از نامش پیداست تجهیز است که برای حضور در یک مکان دیگر نیاز به عبور از آن داریم. درب ورودی، دعوت کننده است و می‌تواند ویژگی‌های معماری و ساختاری بنا را نشان دهد. بسیار پیش آمده است که پس از عبور از درب ورودی متعجب شده‌ایم که این بنا با زیبایی‌های بصری هیچ سنخیتی با درب ورودی آن ندارد. این موضوع نشان می‌دهد که درب ورودی نتوانسته است یکی از وظایف خود که همان نشان دهنده‌ی برند بودن را به خوبی ایفا کند. در ادامه انواع درب‌های ورودی را با هم بررسی خواهیم کرد. همچنین عوامل موثر بر قیمت درب ورودی را با هم مرور می‌کنیم.

انواع گوناگونی از درب‌های داخلی در بازار توسط تولیدکنندگان مختلف عرضه می‌شود. هر کدام از این نوع درب‌ها برای کاربردها و جانمایی در یک موقعیت خاص طراحی و تولید می‌شوند. به این خاطر پیش از خرید درب های داخلی می‌بایست به شناخت درستی از انواع درب‌های داخلی رسید. این شناخت به انتخاب درست درب و جانمایی آن کمک خواهد کرد. در ادامه با انواع درب‌های داخلی آشنا خواهیم شد.

درب‌های HDF

درب‌های HDF داخلی سابقه‌ی چندین دهه‌ای در استفاده در فضاهای اداری و خانگی را دارند. همان طور که از نامشان پیداست این درب‌ها بیشتر برای ورودی اتاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های HDF با پوشش رویه مستحکم و مقاومت بالا و همچنین ‌عدم تغییر شکل و رنگ در طول سال‌ها (عمر بالا) از محبوبیت بسیار خوبی بین خریداران درب داخلی برخوردار هستند.

درب MDF با رنگ پلی اورتان

یکی از انواع درب‌های خاص که به عنوان درب داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، درب MDF با رنگ پلی اورتان است. این نوع درب با توجه به جنس آن، از دوام قابل توجهی برخوردار است. همچنین به نسبت درب تمام چوبی شاید از نظر ریالی و هزینه‌ی تمام شده برای کارفرما خرید و تجهیز فضای اداری با این درب به صرفه‌تر باشد. ویژگی دیگر این درب، رنگ پلی اورتان آن است. رنگ‌های پلی اروتان می‌توانند در مقابل تغییرات آب و هوایی (گرم یا سرد شدن محیط)، اصطکاک و تغیرات در گذر زمان مقاوم باشند. به صورتی که به هیچ وجه هیچ گونه تغییری در سظح زیبا و براق آن پس از گذشت سال‌ها مشاهده نخواهد شد. هم چنین درب MDF با رنگ پلی اورتان می‌توانند با توجه به لایه‌ای از پلمیر که بر روی آن قرار دارد استحکام بیشتری از خود نشان دهند.

درب‌های MDF با رنگ پلی اورتان

از زمانی که MDF به بازار آمده تاکنون از این نوع چوب مصنوعی در طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات اداری، مبلمان اداری، مبلمان خانگی و کابینت استفاده شده است. یکی از دیگر کاربردهای MDF ساخت درب داخلی است. درب‌های MDF با رنگ پلی اورتان قابلیت این را دارند که در فضاهای گوناگون با توجه به طراحی متفاوت و حتی شخصی‌سازی شده مورد استفاده قرار گیرند.

درب‌های MDF با روکش چوب

یکی از روش‌های استفاده از MDF برای ساخت درب داخلی، کاربرد آن به عنوان زیره‌ی درب داخلی است. در حالی که در رویه‌ی آن از روکش چوب استفاده شود. روکش چوب پرس شده بر روی ‌ام دی اف علاوه بر ایجاد استحکام به این نوع درب داخلی به زیبایی آن می‌افزاید. علاوه بر این چوب‌های طبیعی مختلف دارای طرح‌های و رنگ‌های بسیار جذاب و متفاوتی هستند که ساخت و جانمایی درب‌ها با آن‌ها می‌تواند به دکوراسیون و جذابیت فضا کمک کند.

قیمت درب ورودی چقدر است؟

درب ورودی از مواد اولیه گوناگون متفاوتی ساخته می‌شود. به هیمن خاطر ذکر یا در ج یک قیمت واحد برای انواع درب ورودی امکان‌پذیر نیست و حتی خارج از تصور است. با این وجود چندین پارامتر مختلف وجود دارد که می‌توان با بررسی آن‌ها از این رو ذکر یک قیمت واحد برای محصول کمی دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌آید. با این حال اما می‌توان چندین ویزگی مختلف را نام برد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان به بررسی قیمت حدودی و واقعی در مورد درب ورودی رسید. به همین ترتیب می‌توان گفت عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت درب ورودی عبارت است از:

مواد اولیه درب ورودی

در تولید انواع درب ورودی مواد مختلفی به شیوه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. چوب، MDF، آهن، آلومینیوم، پلاستیک، برنز و نقره (در موارد خاص برای ساخت لولاها و دستگیره‌های لاکچری)، استیل، فولاد و…. هر کدام از این مواد نام برده شده یک قیمت نهایی در بازار دارند و با توجه به وابسته بودن به قیمت دلار قیمت نهایی مشخصی ندارند اما تا حدودی می‌توان با استفاده از قیمت روزانه‌ی آن‌ها اقدام به دریافت یک قیمت حدودی در مورد درب ورودی کرد.

تجهیزات جانبی

درب‌های ورودی علاوه بر این که می‌بایست طراحی خاص و جذابی داشته باشند، به علت موقعیت قرارگیری نیز می‌بایست حاوی تجهیزات منحصر به فردی باشند این تجهیزات می‌تواند مواردی چون دستگیره‌های نقره یا برنز تا قفل ها، نورپردازی و حتی نمایشگر باشد. با توجه به این که این اجناس جانبی هر کدام یک قیمت دارند، بنابراین استفاده از هرکدام یا تعدادی از این مواد و تجهیزات بر روی درب ورودی بر قیمت نهایی آن موثر خواهد بود.

طراحی درب ورودی

طراحی درب ورودی از آن جهت مهم است که می‌تواند ساختار داخلی و دکوراسیون داخلی یک ساختمان را نشان دهد. شرکت‌ها سازمان‌ها برای طراحی درب‌های ورودی ساختمان خود تلاش می‌کنند حتی فرهنگ سازمانی مورد نظر خود را نیز لحاظ کنند. در طراحی درب‌های ورودی مواردی چون کارآیی، نوع استفاده، شرایط آب و هوایی و… مورد نظر قرار می‌گیرد. در ضمن می‌توان گفت طراحی درب‌های ورودی تولید کنندگان مختلف در حال حاضر متفاوت است زیرا هر طراح تلاش می‌کند بهترین و مدرن‌ترین طراحی را در حالی که از نظر کاربردی و قیمتی به صرفه است را طراحی کند.

برند تولید کننده

تولیدکنندگان مختلفی در طراحی و تولید درب ورودی و ساختمانی در حال حاضر در تهران و سایر نقط ایران مشغول به تولید درب ورودی هستند. با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن ققیمت مواد اولیه و اپراتور حرفه‌ای برای ساخت درب ورودی می‌توان گفت قیمت‌های متفاوتی از درب ورودی را در حال حاضر می‌توانیم در بازار خرید و فورش درب‌های ورودی مشاهده کنیم.

ضمانت نامه درب ورودی

ضمانت نامه در خرید تجهیزاتی به مانند درب ورودی به خریدار اطمینان خواهد داد که محصول تهیه شده، تا مدت‌ها دچار خرابی نخواهد شد. علاوه بر این هزینه‌ی تعمیر و نگهداری در صورت خرابی از طرف شرکت تولید کننده خواهد بود. این موضوع علاوه بر اطمینان از کیفیت خرید هزینه‌های آینده را برای تجهیزات اداری به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

درب ورودی را از کجا بخریم؟

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های ورودی، درب‌های ورودی پیوت، درب‌های ورودی استیل، درب‌های ورودی لابی و… است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب ورودی، طراحی درب ورودی شخصی‌سازی شده و منحصر به فرد و حتی اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.