یکی از قدیمی‌ترین درب‌های موجود شاید درب لابی باشد. انسان‌ها برای جداسازی اتاق‌ها، فضاها در ساختمان‌های خانگی و بعدها در ساختمان‌های اداری نیاز به ابزار یا وسیله‌ای داشتند که علاوه بر زیبایی بتواند کاربردی نیز باشد. از این رو می‌توان گفت درب های لابی به مثابه درب های ورودی از قدیمی ترین انواع درب هستند. درب داخلی برای فضاهای اداری، سازمانی، خانگی جهت ایجاد فضای شخصی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با انواع درب لابی آشنا خواهیم شد. همچنین عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت درب لابی را نیز بررسی خواهیم کرد.
انواع مختلفی از درب لابی در بازار عرضه و تقاضا وجود دارد. درب‌های لابی با توجه به کاربری، ساختار، نحوه استفاده، مکان استفاده و ... انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

درب‌های لابی چوبی

درب‌های لابی چوبی یکی از انواع درب‌هایی هستند که به عنوان درب ورود در ساختمان‌های اداری و تجاری مورد استفاه قرار می‌گیرند. همان طور که از نامشان پیداست بیشتر مواد اولیه این درب‌ها را چوب تشکیل می‌دهد. در پاره‌ای موارد حتی چارچوب درب نیز از چوب ساخته می‌شود. درب چوبی می‌تواند طرح های مختلفی داشته باشد. همچنین می‌توان گفت درب‌های چوبی یکی از انواع درب داخلی قدیمی و بسیار محبوب در ساختمان سازی و تجهیز فضاهای اداری و خانگی هستند.

درب‌های فلزی

از درب‌های فلزی می‌توان در فضاهای مختلف استفاده نمود. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، قابلیت زیاد در جهت حفظ استحکام از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های درب‌های فلزی هستند. درب‌های فلزی اما وزن زیادی دارند اما با توجه به شرایط و موقعیت مکانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، قطعا بهترین انتخاب هستند.

درب‌های پیوت

درب‌های پیوت یکی از نمونه درب‌های مدرن لابی است. به درب‌های پیوت درب پاشنه محوری یا درب لولا محوری نیز می‌گویند. استفاده از درب‌های پیوت در معماری یک ساختمان بی‌هیچ حرفی می‌تواند نشان دهد که شما پس از درب با یک معماری مدرن و مینیمال روب رو خواهید شد. این درب‌ها بسیار جذاب و متمایز با دیگر درب‌های موجود در بازار هستند.

درب‌های شیشه ای

درب‌های شیشه ای یک از انواع درب‌های لابی مدرن هستند. این درب‌ها با توجه به شفاف بودن، سادگی می‌توانند با هر فضایی هماهنگ شوند. علاوه بر این درب‌های شیشه ای می‌توانند مکان خوبی باشند که بر روی آن‌ها، رنگ و طرح‌های سازمانی کار شود. درب‌های شیشه ای در بیمارستان‌ها، دفاتر، ادارات و بانک‌ها کاربرد فراوانی دارند.

درب لابی از مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شود. به این خاطر ذکر یک قیمت ثابت برای انواع درب لابی امکان‌پذیر نیست و حتی خارج از تصور است. با این وجود چندین پارامتر مختلف وجود دارد که می‌توان با بررسی آن‌ها از این رو ذکر یک قیمت واحد برای محصول کمی دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌آید. از این رو عوامل تاثیرگذار بر قیمت درب لابی عبارت است از:

مواد اولیه درب لابی

مواد مختلفی در تولید درب لابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چوب، MDF، آهن، آلومینیوم، پلاستیک، برنز و نقره (در موارد خاص برای ساخت لولاها و دستگیره‌های لاکچری)، استیل، فولاد و…. هر کدام از این مواد نام برده شده یک قیمت نهایی در بازار دارند و با توجه به وابسته بودن به قیمت دلار قیمت نهایی مشخصی ندارند اما تا حدودی می‌توان با استفاده از قیمت روزانه‌ی آن‌ها اقدام به دریافت یک قیمت حدودی در مورد درب لابی کرد.

تجهیزات جانبی

درب لابی علاوه بر این که می‌بایست طراحی خاص و جذابی داشته باشند، به علت موقعیت قرارگیری نیز می‌بایست حاوی تجهیزات منحصر به فردی باشند این تجهیزات می‌تواند مواردی چون دستگیره‌های نقره یا برنز تا قفل‌ها، نورپردازی و حتی نمایشگر باشد. با توجه به این که این اجناس جانبی هر کدام یک قیمت دارند، بنابراین استفاده از هرکدام یا تعدادی از این مواد و تجهیزات بر روی درب لابی بر قیمت نهایی آن موثر خواهد بود.

طراحی درب لابی

طراحی درب لابی مهم است زیرا می‌تواند ساختار داخلی و دکوراسیون داخلی یک ساختمان را نشان دهد. سازمان‌ها در انتخاب طرح درب لابی تلاش می‌کنند نمودی کامل از آنچه در سازمان‌شان می‌گذرد را نیز در نظر داشته باشند. در طراحی درب‌های لابی مواردی چون کارآیی، نوع استفاده، شرایط آب و هوایی و… مورد نظر قرار می‌گیرد. در ضمن می‌توان گفت طراحی درب‌های لابی تولیدکنندگان مختلف در حال حاضر متفاوت است زیرا هر طراح تلاش می‌کند بهترین و مدرن‌ترین طراحی را در حالی که از نظر کاربردی و قیمتی به صرفه است را طراحی کند.

برند تولیدکننده

تولیدکنندگان مختلفی در طراحی و تولید درب لابی و ساختمانی در حال حاضر در تهران و سایر نقط ایران مشغول به تولید درب لابی هستند. با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن قیمت مواد اولیه و اپراتور حرفه‌ای برای ساخت درب داخلی می‌توان گفت قیمت‌های متفاوتی از درب لابی را در حال حاضر می‌توانیم در بازار خرید و فورش درب‌های ورودی مشاهده کنیم.

ضمانت نامه درب لابی

ضمانت نامه در خرید تجهیزاتی به مانند درب لابی به خریدار اطمینان خواهد داد که محصول تهیه شده، تا مدت‌ها دچار خرابی نخواهد شد. علاوه بر این هزینه‌ی تعمیر و نگهداری در صورت خرابی از طرف شرکت تولید کننده خواهد بود. این موضوع علاوه بر اطمینان از کیفیت خرید هزینه‌های آینده را برای تجهیزات اداری به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های لابی ، درب‌های لابی پیوت، درب‌های لابی فلزی، درب‌های شیشه ای، درب لابی چوبی و… است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب لابی ، طراحی درب لابی شخصی‌سازی شده و منحصر به فرد و حتی اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.