یکی از قدیمی‌ترین درب‌های موجود شاید درب لابی باشد. انسان‌ها برای جداسازی اتاق‌ها، فضاها در ساختمان‌های خانگی و بعدها در ساختمان‌های اداری نیاز به ابزار یا وسیله‌ای داشتند که علاوه بر زیبایی بتواند کاربردی نیز باشد. از این رو می‌توان گفت درب های لابی به مثابه درب های ورودی از قدیمی ترین انواع درب هستند. درب داخلی برای فضاهای اداری، سازمانی، خانگی جهت ایجاد فضای شخصی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با انواع درب لابی آشنا خواهیم شد. همچنین عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت درب لابی را نیز بررسی خواهیم کرد.
برای آنکه بتوانید یک درب لابی خوب بخرید؛ باید بدانید این درب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ دربهای لابی دربهای ورودی بزرگ و لوکسی هستند؛ که در نمای ظاهری سازه نقش بسیار زیادی دارند. این محصول دارای انواع گوناگونی است و شناخت ویژگی‌های هر یک از انواع آن، پیش از انتخاب این محصول، لازم است. این محصول به عنوان یک درب ورودی باید یک سری ویژگی‌های مهم را با خود داشته باشد. مهم‌ترین این ویژگی‌ها آن است که؛ ما نیاز به یک درب ضد سرقت داریم. پس در کنار توجه به همه جزییات باید این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید. دربهای لابی دارای آن‌چنان تنوعی در ظاهری هستند، که انتخاب آنها را مشکل می‌سازد. اما هدف ما این است که کمک‌تان کنیم بهترین نوع آن را متناسب با ساختار ساختمان خود انتخاب نمایید. نکته قابل توجه در طراحی این محصول آن است که؛ این نوع درب را با انواع متریال می‌توان طراحی کرد. هر متریال یک سری ویژگی‌های را به این محصول می‌بخشد و آن را از چند جهت برتر می‌کند. با ما همراه شوید تا در انتخاب این محصول کمکتان کنیم.

درب لابی چیست؟

قرار است برای ورودی ساختمان، اداره، رستوران، هتل، مرکز مسکونی، مرکز تجاری کلاسیک، مدرن یا لاکچری خود، یک درب مناسب تهیه کنیم. در نظر داریم دربی تهیه کنیم که متناسب با ورودی سازه طراحی شده باشد. دلمان می‌خواهد دربی زیبا و چشم‌گیر را برای این محصول تهیه کنیم، که دارای نمای ورودی با طرح‌های ظریف و شکیل باشد. بهترین انتخاب کدام نوع درب است؟ دربی که همه ویژگی‌های فوق را در حد اعلای خود دارد و در عین حال کاربردی نیز محسوب می‌شود. به دلیل اینکه ورودی ساختمان در بیشتر موارد بزرگ است؛ نیاز است درب ورودی سازه را، با توجه به اندازه آن طراحی و اجرا کرد. تعداد لنگه‌های درب، با توجه به ابعاد ورودی آن تعیین می‌شود. از سوی دیگر لابی در هر مکانی دارای سبک و تزیینات خاص خود است. در زمان سفارش دربهای لابی باید متناسب با ورودی هر سازه، طراحی صورت می‌گیرد و محصول نهایی باید با تک تک اجزای لابی دارای تناسب باشد.

انواع مختلفی از درب لابی در بازار عرضه و تقاضا وجود دارد. درب‌های لابی با توجه به کاربری، ساختار، نحوه استفاده، مکان استفاده و ... انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

درب‌های لابی چوبی

درب‌های لابی چوبی یکی از انواع درب‌هایی هستند که به عنوان درب ورود در ساختمان‌های اداری و تجاری مورد استفاه قرار می‌گیرند. همان طور که از نامشان پیداست بیشتر مواد اولیه این درب‌ها را چوب تشکیل می‌دهد. در پاره‌ای موارد حتی چارچوب درب نیز از چوب ساخته می‌شود. درب چوبی می‌تواند طرح های مختلفی داشته باشد. همچنین می‌توان گفت درب‌های چوبی یکی از انواع درب داخلی قدیمی و بسیار محبوب در ساختمان سازی و تجهیز فضاهای اداری و خانگی هستند.

درب‌های فلزی

از درب‌های فلزی می‌توان در فضاهای مختلف استفاده نمود. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، قابلیت زیاد در جهت حفظ استحکام از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های درب‌های فلزی هستند. درب‌های فلزی اما وزن زیادی دارند اما با توجه به شرایط و موقعیت مکانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، قطعا بهترین انتخاب هستند.

درب‌های پیوت

درب‌های پیوت یکی از نمونه درب‌های مدرن لابی است. به درب‌های پیوت درب پاشنه محوری یا درب لولا محوری نیز می‌گویند. استفاده از درب‌های پیوت در معماری یک ساختمان بی‌هیچ حرفی می‌تواند نشان دهد که شما پس از درب با یک معماری مدرن و مینیمال روب رو خواهید شد. این درب‌ها بسیار جذاب و متمایز با دیگر درب‌های موجود در بازار هستند.

درب‌های شیشه ای

درب‌های شیشه ای یک از انواع درب‌های لابی مدرن هستند. این درب‌ها با توجه به شفاف بودن، سادگی می‌توانند با هر فضایی هماهنگ شوند. علاوه بر این درب‌های شیشه ای می‌توانند مکان خوبی باشند که بر روی آن‌ها، رنگ و طرح‌های سازمانی کار شود. درب‌های شیشه ای در بیمارستان‌ها، دفاتر، ادارات و بانک‌ها کاربرد فراوانی دارند.

ویژگی‌های درب لابی

دربهای لابی باید یک سری ویژگی‌های اولیه را در خود داشته باشند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • دارای ظاهری زیبا هستند
 • نگه‌داری و تمیز کردن آن‌ها راحت است
 • تعمیرات آن‌ها راحت است
 • می‌توانند عایق صوتی خوب باشند
 • می‌توانند ضد سرقت باشند
 • می‌توانند ضد حریق باشند

اصول طراحی لابی ساختمان

لابی ساختمان آن بخش مشترک از ورودی ساختمان یا مجتمع تجاری است که همه افراد به‌صورت اشتراکی از آن استفاده می‌کنند. هر لابی از دو قسمت نگه‌بانی و نشیمن تشکیل شده است. در طراحی لابی سازه باید از نمادها و المان‌های سبک مورد نظر استفاده کرد. به عنوان مثال سبک مدرن از نقوش ساده و نور پردازی ملایم استفاده می‌کند. سبک کلاسیک سراغ طراحی و دکوراسیون ایده‌آل و تمام و کمال است و استفاده از لوسترهای بزرگ را ترجیح می‌دهد. طراحی سقف، کف و دیوارهای لابی نیز، اهمیت زیادی دارند. در بعضی مکان‌ها، نیاز به یک مبلمان اداری مناسب یا نیم ست اداری، برای قسمت لابی، احساس می‌شود. دربهای لابی مدرن، لوکس، سنتی و لاکچری، هر یک می‌توانند دعوت به زیبایی را به بهترین شکل و متناسب با نمای داخلی لابی بر عهده بگیرند.

درب لابی از مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شود. به این خاطر ذکر یک قیمت ثابت برای انواع درب لابی امکان‌پذیر نیست و حتی خارج از تصور است. با این وجود چندین پارامتر مختلف وجود دارد که می‌توان با بررسی آن‌ها از این رو ذکر یک قیمت واحد برای محصول کمی دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌آید. از این رو عوامل تاثیرگذار بر قیمت درب لابی عبارت است از:

مواد اولیه درب لابی

مواد مختلفی در تولید درب لابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چوب، MDF، آهن، آلومینیوم، پلاستیک، برنز و نقره (در موارد خاص برای ساخت لولاها و دستگیره‌های لاکچری)، استیل، فولاد و…. هر کدام از این مواد نام برده شده یک قیمت نهایی در بازار دارند و با توجه به وابسته بودن به قیمت دلار قیمت نهایی مشخصی ندارند اما تا حدودی می‌توان با استفاده از قیمت روزانه‌ی آن‌ها اقدام به دریافت یک قیمت حدودی در مورد درب لابی کرد.

تجهیزات جانبی

درب لابی علاوه بر این که می‌بایست طراحی خاص و جذابی داشته باشند، به علت موقعیت قرارگیری نیز می‌بایست حاوی تجهیزات منحصر به فردی باشند این تجهیزات می‌تواند مواردی چون دستگیره‌های نقره یا برنز تا قفل‌ها، نورپردازی و حتی نمایشگر باشد. با توجه به این که این اجناس جانبی هر کدام یک قیمت دارند، بنابراین استفاده از هرکدام یا تعدادی از این مواد و تجهیزات بر روی درب لابی بر قیمت نهایی آن موثر خواهد بود.

طراحی درب لابی

طراحی درب لابی مهم است زیرا می‌تواند ساختار داخلی و دکوراسیون داخلی یک ساختمان را نشان دهد. سازمان‌ها در انتخاب طرح درب لابی تلاش می‌کنند نمودی کامل از آنچه در سازمان‌شان می‌گذرد را نیز در نظر داشته باشند. در طراحی درب‌های لابی مواردی چون کارآیی، نوع استفاده، شرایط آب و هوایی و… مورد نظر قرار می‌گیرد. در ضمن می‌توان گفت طراحی درب‌های لابی تولیدکنندگان مختلف در حال حاضر متفاوت است زیرا هر طراح تلاش می‌کند بهترین و مدرن‌ترین طراحی را در حالی که از نظر کاربردی و قیمتی به صرفه است را طراحی کند.

برند تولیدکننده

تولیدکنندگان مختلفی در طراحی و تولید درب لابی و ساختمانی در حال حاضر در تهران و سایر نقط ایران مشغول به تولید درب لابی هستند. با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن قیمت مواد اولیه و اپراتور حرفه‌ای برای ساخت درب داخلی می‌توان گفت قیمت‌های متفاوتی از درب لابی را در حال حاضر می‌توانیم در بازار خرید و فورش درب‌های ورودی مشاهده کنیم.

ضمانت نامه درب لابی

ضمانت نامه در خرید تجهیزاتی به مانند درب لابی به خریدار اطمینان خواهد داد که محصول تهیه شده، تا مدت‌ها دچار خرابی نخواهد شد. علاوه بر این هزینه‌ی تعمیر و نگهداری در صورت خرابی از طرف شرکت تولید کننده خواهد بود. این موضوع علاوه بر اطمینان از کیفیت خرید هزینه‌های آینده را برای تجهیزات اداری به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های لابی ، درب‌های لابی پیوت، درب‌های لابی فلزی، درب‌های شیشه ای، درب لابی چوبی و… است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب لابی ، طراحی درب لابی شخصی‌سازی شده و منحصر به فرد و حتی اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.

متریال درب های لابی

انتخاب متریال درب ورودی دارای اهمیت زیادی است. این درب اولین نمای ورودی سازه‌تان محسوب می‌شود. به همین دلیل مهم باید بهترین نوع متریال را برای آن انتخاب نمایید. از سوی دیگر هر سازه دارای ویژگی‌های ساختاری و نوع کاربری متفاوتی است و این عامل مهمی است که ما بخواهیم بهترین‌ها را با توجه به شرایط خودمان انتخاب نماییم. دربهای لابی را از نظر متریال سازنده آن می‌توان به سه نوع اصلی زیر تقسیم کرد:

درب لابی چوبی

چوب زیباترین عنصر برای ساخت دربهای لابی است. زیبایی نقوش، گره‌ها، پیچ‌ خوردگی‌ها و رنگ‌های ویژه آن در زیر نور خورشید نمایی چشم‌گیر و رویایی ایجاد می‌نماید. درب تمام چوب ورودی محبوب‌ترین نوع درب محسوب می‌شود. در ادامه نکات مهم درباره دربهای لابی ارایه می‌کنیم. در ساخت درب ورودی از دو نوع چوب طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. بهترین نوع چوب برای این محصول چوب طبیعی است. چوب طبیعی می‌تواند زمینه ساز ایجاد نقوش سنتی و کلاسیک در نمای ظاهری درب شود. انواع سبک مورد استفاده برای درب ورودی چوبی عبارت هستند از:

درب لابی چوبی کلاسیک

یک درب لابی کلاسیک می‌تواند دارای نقوش اسلیمی‌، شمسه، کتیبه و نقوش زیبای معماری سنتی باشد. هر نقش و نگاری بر روی چوب طبیعی خود را بهتر نشان می‌دهد و در زمان طولانی؛ ماندگارتر است.

درب لابی چوبی مدرن

قیمت درب با چوب طبیعی زیاد است و ممکن است دلمان نخواهد این مقدار هزینه را صرف درب ورودی نماییم. در این زمان استفاده از چوب MDF با انواع روکش مشکل را رفع می‌کند. استفاده از روکش چوب طبیعی برای ام دی اف نیز رایج است. نقش‌های چوب ام دی اف، به‌صورت لیزری و توسط دستگاه انجام می‌شود. درب لابی مدرن در ظاهر خود از تزیینات کمتری بهره برده است. اما این به آن معنا نیست که این درب نیازی به هیچ عنصر چشم‌گیری ندارد. برای ایجاد جلوه و جلای بیشتر استفاده از شیشه و فلزات با انعکاس بالای نور می‌تواند منظره جذابی را ایجاد نماید.

درب لابی چوبی لوکس

استفاده از چوب طبیعی، فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی در اتصالات این محصول، آن را به یک درب لابی لوکس تبدیل می‌کند.

درب لابی فلزی

فلزات در ساخت درب‌های ورودی جایگاه ویژه‌ای دارند. آن‌ها استحکام بالایی دارند و می‌توانند به‌صورت ذاتی یک درب ضد سرقت باشند. نمای فلزات نیز توسط ایجاد برشکاری لیزری می‌تواند طرح‌های لوکس، زیبا و چشم گیر را به خود بپذیرد. استفاده از عنصر فلز و شیشه در کنار هم نیز طرح‌های زیبایی را ایجاد می‌کند؛ به شرط آن‌که ساختار طراحی به‌گونه‌ای باشد که ایمنی درب را تحت تاثیر خود قرار ندهد. طراحی درب فلزی در دو نوع زیر انجام می‌شود:
 • درب لابی استیل
 • درب لابی فرفوژه
سبک درب ورودی نیز دارای اهمیت زیادی است. برای دربهای لابی فلزی نیز دو سبک زیر رایج است:

درب لابی فلزی کلاسیک

در نقوش کلاسیک دربهای فلزی، از عناصر هندسی منظم استفاده می‌شود. این درب خلاقیت خارج از ساختار و هندسه ریاضی منظم را می‌پسندد. استفاده از اتصالاتی مانند دستگیره فلزی، کلون و انواع قفل دارای نقوش برجسته و قلمکاری شده برای این سبک، بر زیبایی آن خواهد افزود.

درب لابی فلزی مدرن

طراحی مدرن این محصول، همه ساختارهای گذشته را می‌شکند و به طراحی خلاقانه در کنار سادگی توجه دارد. عناصر تزیینی در این محصول حذف می‌شوند و یک درب ورودی مدرن، متناسب با فضای سازه انتخاب می‌شود. استفاده از فلزات براق برای جلوه بخشی بیشتر در این محصول کاربرد دارد.

درب لابی شیشه ای

شیشه عنصر جادویی دنیای دکوراتیو است. وجود این عنصر در درب ورودی یا لابی، زیبایی را افزون‌تر می‌کند. استفاده از عنصر شیشه با قاب فلزی یا ساخت درب چوبی شیشه خور، برای درب ورودی، رایج است. برای طراحی درب ورودی؛ از نمای درب فرانسوی نیز استفاده می‌شود. جهت ایجاد امنیت و زیبایی بیشتر از فلزات به‌صورت طراحی‌های ظریف و نازک استفاده می‌شود. این طرح‌های فلزی هم به عنوان محافظ شیشه محسوب می‌شوند و هم زیبایی درب را افزایش می‌دهند. شیشه مورد استفاده در این محصول دارای دو نوع طراحی زیر است:

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس برای درب ورودی یا لابی و پنجره‌های دکوراتیو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه با سبک معرق شیشه و به شکل قرار گرفتن قطعات بریده شده؛ طراحی می‌شود و زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد. در تکنیک استین گلاس شیشه، قطعات شیشه توسط لیدکیم که یک نوع نوار سربی یا برنجی دارای سطح مقطع اچ است، به یکدیگر متصل می‌شوند. درب لابی شیشه ای لوکس است و برای ورودی رستوران‌ها و هتل‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی این نوع درب از سه لایه شیشه تشکیل می‌شود، که در آن شیشه معرق کاری شده بین دو لایه شیشه معمولی قرار می‌گیرد. می‌توان شیشه‌های محافظ درب ورودی سکوریتی باشند تا محافظت بیشتری از شیشه معرق کاری شده و درب ورودی انجام شود.

شیشه طرح استین گلاس

شیشه طرح استین یک شیشه یک دست است که دارای طراحی و نقشی به رنگ استین گلاس است. شیشه طراحی شده، قیمت پایین‌تری نسبت به شیشه معرق کاری شده دارد. این درب سبک‌تر از درب با شیشه استین گلاس است.

درب لابی ترکیبی

درب لابی ترکیبی از همه عناصر در طراحی خود بهره می‌برد، چوب، شیشه، فلز در طراحی دربهای لابی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر این عناصر به شیوه درست و منطقی با یکدیگر طراحی شوند، یک طراحی ماندگار و زیبا خواهند ساخت. یک درب لابی چوبی- فلزی- شیشه ای؛ دارای چهار چوب چوبی است که در وسط آن از شیشه استین گلاس استفاده شده است و همانطور که گفتیم در این نوع شیشه اتصالات معرق شیشفتوسط فلزاتی مانند سرب یا برنج به یکدیگر متصل می‌شوند.

انواع درب از نظر ابعاد

ابعاد نمای ورودی اندازه درب را مشخص می‌کند. از آن‌جا که دربهای لابی از نوع دربهای تزیینی محسوب می‌شوند به همین دلیل عناصر دکوراتیو زیادی دارند. اما نکته مهم این است که یک درب یک لنگه برای یک ورودی بزرگ نمای مناسبی نخواهد داشت و باز و بسته شدن آن نیز با مشکل مواجه می‌شود. برای ساده کردن طراحی و کاربردی کردن این محصول، دربها به‌صورت زیر طراحی می‌شوند:
 • درب ورودی تک لنگه
 • درب ورودی یک و نیم لنگه
 • درب ورودی دولنگه
 • سه لنگه
ابعاد هر یک از درب‌ها با توجه به ابعاد مکان ورودی تعیین می‌شود. نکته اصلی در طراحی این درب آن است که دربهای لابی همگی باید سفارشی سازی شوند.

درب لابی ضد سرقت

ضد سرقت بودن یک درب ورودی، یکی از مهم‌ترین نیازهای یک ساختمان است. درب‌های لابی دارای ساختار پیچیده‌ای در طراحی نمای ظاهری خود هستند اما با این وجود؛ در صورت تمایل مشتری، باید نکات ضد سرقت بودن نیز در آن‌ها رعایت شود. درب ضد سرقت لابی باید در ساختار درونی خود از یک لایه فولاد بهره برده باشد. وجود فلز در ساختار درونی این محصول این نوع درب را ضد ضربه می‌کند. استفاده از چهار چوب فلزی که در قاب درب، بتونه کاری شده است و به کاربردن انواع قفل‌های چند زبانه، کمک می‌کند تا این محصول دارای ضریب اطمینان بالایی باشد. نوع قفل، تعداد آن و اضافه کردن جزییات محافظتی، بیشتر در زمان انتخاب و سفارش این محصول صورت می‌پذیرد.

درب لابی کاپیراش

کاپیراش تولید کننده انواع درب داخلی و ورودی است. کاپیراش با طراحی زیبا و کاربردی برای هر محصول درب‌های آماده‌ای متناسب با اندازه‌های استاندارد تولید و عرضه می‌نماید. از آن‌جا که دربهای لابی بسیار خاص هستند و باید متناسب با ورودی هر سازه‌ای طراحی شوند، بنابراین سفارش درب لابی باید توسط مشتریان انجام شود و کارشناسان ما با حضور در مکان اجرا طرح‌های پیشنهادی خود را برایتان عرضه نمایند. برای مشاوره در زمینه سفارش این محصول با مشاوران حرفه‌ای ما تماس بگیرید.

خرید درب لابی کاپیراش

پیش از خرید این محصول بررسی‌های لازم را انجام دهید؛ تا بهترین انتخاب را برای مکان ورودی سازه خود سفارش دهید. کاپیراش در زمینه تولید درب اداری و خانگی دارای تخصص ویژه است و متناسب با نیاز مشتریان، اقدام به تولید انواع درب سفارش می‌نماید. خرید این محصول به‌صورت اینترنتی نیز انجام می‌شود که اندازه گیری و انتخاب طرح نهایی، با حضور در مکان اجرا صورت می‎‌گیرد.

قیمت درب لابی کاپیراش

قیمت درب کاپیراش تحت تاثیر عناصر سازنده آن تعیین می‌شود. میزان استفاده از هر متریال ارتباط مستقیم با ابعاد درب دارد. نوع درب نیز در قیمت آن تاثیر زیادی می‌گذارد. به عنوان مثال قیمت درب ضد سرقت دو لنگه و قیمت درب ضد سرقت یک و نیم لنگه تفاوت زیادی با هم دارد. هم‌چنین قیمت درب شیشه ای استین گلاس لابی با درب شیشه ای طرح استین گلاس لابی تفاوت زیادی دارد. در طراحی درب لابی تمام چوبی که دارای نقوش منبت است و کار دست محسوب می‌شود؛ نسبت به یک درب تمام چوبی اتاقی دارای قیمت بالاتری است.

این مقاله با هدف معرفی دربهای لابی نگارش شده است. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره نوع متریال، سبک و طرح دربهای لابی ارایه شد. دربهای لابی را باید به بهترین شکل ممکن سفارش داد و ساخت. آن‌ها مدخل ورودی فضای کار یا فضای زندگی‌تان محسوب می‌شوند. زیبایی و شخصیت آن‌ها به‌طور مستقیم باعث ایجاد یک دیدگاه مثبت برای همه افراد مراجعه کننده، خریداران و افراد خانه می‌شود. درب‌های لابی را با توجه به راهنمایی و مشاوره کارشناسان و طراحان تولید کاپیراش خریداری نمایید.