درب فلزی در حال حاضر به عنوان یکی از جزییات جدایی ناپذیر از ساختمان‌ها مطرح است. شاید قرن‌ها پیش درب‌های چوبی به عنوان درب ورودی حیاط یا فضای خانگی و .. مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما با انقلاب صنعتی و رشد صنعت برای استفاده‌ی بیشتر از آهن، این ماده به عنوان یک جایگزین بادوام‌تر و حتی ارزان‌تر نسبت به چوب برای نمای بیرونی یا درب خانه‌ها مورد استفاده قرار گرفت. درب فلزی نمود کاملی است از طراحی آن چه در فضای داخلی یک خانه یا ویلا وجود دارد. در حال حاضر درب فلزی به عنوان درب پارکینگ، درب ورودی و… در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در خرید درب و فلزی چه نکاتی مهم است؟
همان طور که می‌دانیم در حال حاضر انواع مختلفی از درب‌های فلزی برای ساختمان‌ها در اندازه و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. اما برای یک فضای اداری یا ویلا کدام یک از این طرح‌ها مناسب است؟ چه نکاتی را می‌بایست در نظر گفت؟ به نظر ما سه نکته را نمی‌بایست پیش از خرید درب فلزی فراموش کرد. زیبایی و طراحی (سبک طراحی درب)، ویژگی‌های امنیتی و دوام.
قیمت درب اداری شیشه‌ای با توجه به تنوع در مواد اولیه می‌تواند بسیار متفاوت باشد برای مثال آن چه که در ساخت درب اداری شیشه‌ای به عنوان یک استاندارد مطرح می‌شود برای درب اداری فلزی نیست و برعکس. همین موضوع نشان می‌دهد که فرآیند ساخت هر کدام از این نوع درب‌ها نیاز به صرف هزینه‌های مالی مختلفی دارد. در نتیجهبی‌شک هیچ مالکی حاضر نیست ورودی ملکش نازیبا باشد. از این رو تلاش می‌کند سلیقه‌ی بسیاری در خرید درب به خرج دهد. تولید کنندگان مختلف درب فلزی با توجه به میزان استفاده، نوع استفاده و حتی نظر طراح درب فلزی اقدام به طراحی و تولید درب فلزی می‌کنند. درب‌های فلزی تولید شده در سبک‌های گوناگونی نیز تولید می‌شوند. از طرح‌های ایرانی و اسلیمی با گل و بته گرفته تا وجود نرده‌های تزئینی فلزی این روزها در تولید درب‌های فلزی استفاده می‌شوند. با این حال پیش از خرید درب فلزی بهتر است ملاک‌های زیبایی‌شناسی زیر را در نظر داشته باشید:
  • همسانی با نوع نمای خارجی ساختمان از نظر پیکربندی و طراحی
  • رنگ مناسب برای درب
یکی از عللی که از درب برای ایجاد راهی برای ورود و جداسازی فضا استفاده می‌شود، کنترل فضاست. کنترل فضای داخلی و بیرونی بدان معناست که مالک نیاز به امنیت دارد. امنیت درب فلزی با توجه به تجهیزاتی که در طراحی و ساخت آن استفاده شده است، مشخص می‌شود. استفاده از قفل‌های فلزی مناسب، قطر مناسب فلزی استفاده شده، کیفیت فلز استفاده شده و… از موارد مهمی هستند که در امنیت درب فلزی نقش دارند. همچنین برای بررسی امنیت درب‌های فلزی نمی‌بایست از بررسی تعداد لولا ها، استفاده از شیشه در آن‌ها و… نیز صرفه نظر کرد.
توصیه عمومی این است که زیبایی را فدای کیفیت درب فلزی نکنید. کیفیت درب‌های فلزی به صورت مستقیم با ورق‌های فلزی به کاربرده شده، نحوه برشکاری (که منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی آن است)، ظریف کاری، استفاده از فلزات و… رابطه دارد. از این رو می‌توان کیفیت را جزو موارد مهم در خرید درب‌های فلزی نام برد. در طراحی و ساخت نسل مختلف درب‌های فلزی همیشه دوام مورد بحث و اهمیت قرار گرفته است. بنابراین بهتر است پیش از خرید درب اداری این موضوع را در نظر داشته باشید. پس بهتر است یکبار هزینه کنید به جای این که هر چند سال هزینه‌ای را برای تعویض درب‌های فلزی داشته باشید.
قیمت درب‌های فلزی می‌تواند از چند عامل نشئت بگیرد مهم‌ترین این عوامل عبارت‌اند از:

نوع آلیاژ مورد استفاده

در طراحی درب فلزی از عناصری به مانند استیل، آهن، آلومینیوم و… استفاده می‌شود. طبیعی است که این فلزات و نوسانات قیمت این فلزات بر روی قیمت نهایی درب‌های فلزی تاثیر گذار خواهد بود.

طراحی و برشکاری

طراحی و برشکاری با دستگاه‌های نوین، هزینه‌ی بالایی دارد. در نقطه مقابل استفاده از دستگاه‌های قدیمی از ظرافت طراحی می‌کاهد. بنابراین قیمت درب‌ها با توجه به طراحی و برشکاری و ظرافت می‌تواند تغییر کند.

امکانات موجود بر روی درب فلزی

لولا، قفل، دستگیره و… از جمله امکانات موجود بر روی درب فلزی هستند که با توجه به کیفیت و نوع امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند، قیمت مشخصی دارند. از این رو بهتر است پیش از خرید درب فلزی، تاثیر این موارد را در نظر گرفت.

ضمانت نامه یا گارانتی

ضمانت نامه یا گارانتی می‌تواند کیفیت درب فلزی را برای خریدار تضمین کند. ضمانت نامه‌ها در درب‌های فلزی شامل کیفیت رنگ، ماندگاری و تجهیزاتی که بر روی درب‌های فلزی نصب است، می‌شود.

تولیدکننده

تولیدکنندگان مختلف کیفیت تولید متفاوت دارند. این تفاوت در کیفیت بستگی به ابزارهای کاری و اپراتورهای تولید درب‌های فلزی دارد. بنابراین هرچه ابزار مورد استفاده بهتر باشند و اپراتورها حرفه‌ای تر، احتمالا قیمت درب فلزی بالاتر خواهد رفت.

شرکت کاپیراش تولید کننده و تامین کننده انواع درب‌های فلزی، درب‌های ورودی، درب‌های ویلایی، درب‌های داخلی و… است. خریداران و متقاضیان درب‌های فلزی می‌توانند تنها با یک تماس یا پر کردن فرم درخواست مشاوره، از مشاوره‌های رایگان کاپیراش بهره ببرند. تیم مشاوره‌ای و فنی کاپیراش با سال‌ها تجربه در زمینه تامین و تولید درب فلزی، به صورت کامل در تمامی مراحل خرید، همراه متقاضیان است. ضمنا تمامی مشاوره‌های ارایه شده توسط کاپیراش، جهت رفاه حال مشتریان به صورت رایگان است.