درب فریم لس از انواع درب‌های داخلی است که به درب چارچوب مخفی نیز شناخته می‌شود. درب‌های فریم لس در سال‌های اخیر با توجه به ظاهر متفاوت، زیبا و مدرن خود توانسته‌اند فروش خوبی داشته باشند. در ادامه با انواع درب فریم لس، ویژگی‌های درب‌های چاچوب مخفی و عوامل موثر بر قیمت آن‌ها آشنا خواهیم شد.
درب فریم لس Frameless یا درب بدون چارچوب یا درب‌های چارچوب مخفی از انواع درب‌های داخلی هستند. با توجه به مخفی بودن این چارچوب یا فریم لس بودن آن، می‌توان پی برد که نکته‌ی اصلی در این درب در چارچوب آن است. چارچوب این درب‌ها به صورت چوبی و آلومینیومی است.

چارچوب چوبی درب فریم لس

ویژگی مهم چارچوب چوبی درب فریم لس، قیمت بسیار پایین‌تر آن نسبت به چارچوب آلومینیومی است. به علت در دسترس بودن و بدون دردسر و ساده بودن چوب می‌توان گفت چارچوب چوبی درب فریم لس بسیار محبوب شده است. دیگر ویژگی چارچوب چوبی، در ساخت درب‌های فریم لس، انعطاف‌پذیری چوب است. چوب به راحتی می‌تواند در طرح‌های خم یا کرو یا ایجاد طرح‌های مختلف از خود به نسبت آلومینیوم انعطاف نشان دهد.

معایب چارچوب Frameless

نخستین موردی را که در مورد معایب چارچوب درب frameless نام برد، عدم مقاومت کافی چوب در مقابل رطوبت و نم است. همچنین جذب و دفع رطوبت موجب تغییر در حالت و حتی اندازه‌ی چارچوب می‌شود که در طول زمان به درب آسیب می‌زند، که به عنوان دومین نکته‌ی منفی چارچوب چوبی درب فریم لس می‌توان از آن نام برد.

چارچوب آلومینیومی درب Frameless

چارچوب آلومینیومی کابردهای بسیاری دارد. در فضاهایی که رطوبت در آن‌ها زیاد است در صورت نصب درب فریم لس، بهتر است از چارچوب آلومینیومی استفاده شود. چارچوب آلومینومی البته مقاومت بالاتری را نیز دارد.

روکش درب فریم لس

در ساخت چارچوب‌های درب‌های فرم لس از مواد مختلفی استفاده می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به روکش پی وی سی، شیشه ای، آیینه ای، روکش طبیعی چوب راش، گردو، بلوط و… استفاده می‌شود. از رنگ‌ها هم رنگ پلی اورتان به عنوان رنگی مقاوم و نفوذناپذیر و رنگ پلی استر به عناون رنگ ضد رطوبت به عنوان رنگ روی چارچوب چوبی درب‌های فریم لس استفاده می‌شود.

از جمله مهم‌ترین مواد مصرفی در ساخت درب Frameless می‌توان به مواد زیر اشاره کرد:
  • چوب راش، چوب کاج، چوب بلوط، چوب گردو و…
  • روکش چوب راش، بلوط، گردو، ملیچ
  • MDF با ضخامت ۸.۱۲ و ۱۶ میلی متر
  • پلای وود با دوام بالا و ضد آب
  • رنگ مصرفی پلی اورتان خارجی
  • چارچوب الومینیومی وارداتی
قیمت درب Frameless به میزان زیادی به مواد اولیه، ابعاد و نحوه ی ساخت آن بستگی دارد. یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت درب فریم لس موثر است هزینه‌های مربوط به طراحی، ساخت و نصب فریم درب است. همچنین از دیگر عوامل مورد نظر در تعیین قیمت درب فریم لس، می‌توان به برند تولید کننده و وارداتی یا داخلی بودن درب‌های فریم لس اشاره کرد.
شرکت‌های تولیدکننده و عرضه کننده‌ی بسیار برای درب Frameless وجود دارند. در حال حاضر چندین روش برای خرید درب Frameless را می‌توان بیان کرد. در روش سنتی افراد به عنوان نماینده خریدار یا خریدار به بازار خرید و فروش درب‌ها مراجعه کنند و با توجه به اندازه و جنس مورد نظر، اقدام به خرید نمایند. در این بین ممکن است از فروشگاه‌هایی خرید کنند که تنها فروشنده هستند. و در نقطه‌ی مقابل با فروشگاه‌هایی مواجه شوند که تولیدکننده و فروشنده هستند. و محصولات خود را عرضه می‌کنند در این صورت شاید از نظر قیمتی و گارانتی وضعیت بهتری را نیز تجربه کنند.
روش دیگری که برای خرید درب Frameless وجود دارد این است که از سایت‌ها و فروشگاه‌ها اقدام به خرید درب نمایند. شرکت کاپیراش یک فروشگاه برای خرید درب‌های مختلف داخلی است. شما می‌توانید انواع درب‌های Frameless را در این سایت بدون هیچ مشکلی ملاحظه کنید. ویژگی‌های آن را بینید و مقایسه کنید. در این حالت انتخاب بیشتری نیز خواهید داشت. علاوه بر این کاپیراش می‌تواند مشاوره‌های رایگان خرید انواع درب اداری و تجاری را به خریداران به صورت رایگان ارائه دهد.