درب داخلی چیست؟

درب داخلی بدون هیچ چون و چرایی می تواند به زیبایی فضای داخلی سازمان و منازل کمک کند. درب های داخلی با توجه به مکانی که مورد اسفاده قرار می گیرند، می توانند به زیبایی و بهبود معماری داخلی سازمان کمک کنند. درب داخلی برای جداسازی اتاق ها، سالن ها، مکان های کاری و ... می تواند موثر و کارآمد باشد. در ادامه با انواع درب داخلی آشنا خواهیم شد. و عوامل موثر بر قیمت نهایی آن ها را بررسی می کنیم.

انواع درب داخلی کدام اند؟

انواع گوناگونی از درب‌های داخلی در بازار توسط تولیدکنندگان مختلف عرضه می‌شود. هر کدام از این نوع درب‌ها برای کاربردها و جانمایی در یک موقعیت خاص طراحی و تولید می‌شوند. به این خاطر پیش از خرید درب های داخلی می‌بایست به شناخت درستی از انواع درب‌های داخلی رسید. این شناخت به انتخاب درست درب و جانمایی آن کمک خواهد کرد. در ادامه با انواع درب‌های داخلی آشنا خواهیم شد.

درب‌های HDF

درب‌های HDF داخلی سابقه‌ی چندین دهه‌ای در استفاده در فضاهای اداری و خانگی را دارند. همان طور که از نامشان پیداست این درب‌ها بیشتر برای ورودی اتاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های HDF با پوشش رویه مستحکم و مقاومت بالا و همچنین ‌عدم تغییر شکل و رنگ در طول سال‌ها (عمر بالا) از محبوبیت بسیار خوبی بین خریداران درب داخلی برخوردار هستند.

درب MDF با رنگ پلی اورتان

یکی از انواع درب‌های خاص که به عنوان درب داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، درب MDF با رنگ پلی اورتان است. این نوع درب با توجه به جنس آن، از دوام قابل توجهی برخوردار است. همچنین به نسبت درب تمام چوبی شاید از نظر ریالی و هزینه‌ی تمام شده برای کارفرما خرید و تجهیز فضای اداری با این درب به صرفه‌تر باشد. ویژگی دیگر این درب، رنگ پلی اورتان آن است. رنگ‌های پلی اروتان می‌توانند در مقابل تغییرات آب و هوایی (گرم یا سرد شدن محیط)، اصطکاک و تغیرات در گذر زمان مقاوم باشند. به صورتی که به هیچ وجه هیچ گونه تغییری در سظح زیبا و براق آن پس از گذشت سال‌ها مشاهده نخواهد شد. هم چنین درب MDF با رنگ پلی اورتان می‌توانند با توجه به لایه‌ای از پلمیر که بر روی آن قرار دارد استحکام بیشتری از خود نشان دهند.

درب‌های MDF با رنگ پلی اورتان

از زمانی که MDF به بازار آمده تاکنون از این نوع چوب مصنوعی در طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات اداری، مبلمان اداری، مبلمان خانگی و کابینت استفاده شده است. یکی از دیگر کاربردهای MDF ساخت درب داخلی است. درب‌های MDF با رنگ پلی اورتان قابلیت این را دارند که در فضاهای گوناگون با توجه به طراحی متفاوت و حتی شخصی‌سازی شده مورد استفاده قرار گیرند.

درب‌های MDF با روکش چوب

از زمانی که MDF به بازار آمده تاکنون از این نوع چوب مصنوعی در طراحی و ساخت بسیاری از تجهیزات اداری، مبلمان اداری، مبلمان خانگی و کابینت استفاده شده است. یکی از دیگر کاربردهای MDF ساخت درب داخلی است. درب‌های MDF با رنگ پلی اورتان قابلیت این را دارند که در فضاهای گوناگون با توجه به طراحی متفاوت و حتی شخصی‌سازی شده مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت درب داخلی چقدر است؟

تولیدکنندگان درب داخلی در ایران اقدام به عرضه انواع مختلفی از این نوع درب به بازار می‌کنند. طرح‌های متفاوت و مواد اولیه متفاوت جزو پارامترهای مهم در قیمت نهایی درب داخلی هستند. اما آن چه بیشترین تاثیر را با توجه به بازار فعلی ایران بر روی قیمت درب داخلی می‌گذارد انجام طرح‌های ظریف بر روی درب و نوسانات قیمت مواد اولیه است. در ادامه با مواردی که به صورت مستقیم بر قیمت درب داخلی تاثیر گذار هستند آشنا خواهیم شد.

مواد اولیه درب داخلی

برای تولید درب داخلی مواد اولیه گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین این مواد عبارت‌اند از استیل، فولاد، شیشه، آلومینیوم، ورق‌های گالوانیزه، چوب، پشم شیشه، ام دی اف، HPL، HDF و بسیاری از مواد دیگر. هر کدام از این مواد اولیه در بازار قیمت‌های گوناگونی دارند از این رو استفاده از آن‌ها می‌تواند بر روی قیمت نهایی درب داخلی نقش بسزایی داشته باشد.

تجهیزات جانبی

تعدادی از خریداران درب داخلی به تجهیزات جانبی درب بسیار توجه می‌کنند. از مهم‌ترین این تجهیزات دستگیره، لولا، چارچوب و… است. استفاده از چارچوب‌های برنزی و دستگیره‌های نقره می‌تواند به زیبایی درب‌های داخلی بی‌افزاید اما یک نتیجه‌ی مستقیم دارد، که آن افزایش قیمت درب است. درب‌هایی که با این گونه مواد اولیه ساخته می‌شوند شخصی‌سازی شده‌اند و حتی می‌توانند در مواردی ویژگی درب‌های لوکس را نیز داشته باشند.

طراحی درب داخلی

طراحی درب داخلی از ذهن و دیدگاه طراح نشئت می‌گیرد. طراحان گوناگون در شرکت‌های تولیدی درب اداری و درب خانگی مختلف اقدام به طراحی درب با توجه به معماری داخلی سازه می‌نمایند. بنابراین می‌توان گفت هیچ دو طرح درب داخلی یکی نیستند مگر آن که در بازار آزاد شرکت‌های مختلف اقدام به کپی کردن از طراحی درب‌های داخلی شرکت‌های تولیدکننده درب‌های داخلی دیگر نمایند. همچنین طرح‌های اختصاصی درب داخلی برای فضاهای اداری و خانگی خاص نیز می‌تواند با توجه به محدود بودن تولید و انحصاری بودن بر قیمت درب داخلی موثر باشد.

برند تولید کننده

برند و نام‌های تجاری مختلفی اقدام به تولید انواع درب‌های اداری و درب‌های تجاری می‌کنند اما تمامی آن‌ها یک قیمت واحد ندارند، حتی اگر تمامی جزییات طراحی و ساخت درب آن‌ها یکی باشد. تعداد تولید درب، اپراتورهای ماهرتر و کارآزموده، دستگاه‌های برش، سابقه و خوش نامی تولید کننده از جمله مواردی هستند که می‌تواند به عنوان برند تولید کننده مطرح شده و بر روی قیمت نهایی درب‌های داخلی موثر باشد.

ضمانت نامه درب داخلی

ضمانت نامه در بدبینانه‌ترین حالت می‌تواند به خریدار اطمینان دهد که درب داخلی خریداری شده از کیفیت کافی برخوردار است. در حالی که تعداد زیادی از تولیدکنندگان درب‌های اداری، اقدام به ارایه و گارانتی محصولات خود به صورت چندین‌ساله برای تعمیر و نگهداری می‌نمایند. این گونه ضمانت نامه‌ها می‌تواند در طولانی مدت هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری درب را به شدت کاهش دهد.

کاپیراش تولید کننده انواع درب داخلی

شرکت کاپیراش تولید کننده انواع درب‌های داخلی، درب‌های HPL، انواع درب‌های HDF، درب‌های داخلی MDF و… است. همچنین شما در صورت نیاز به خرید درب داخلی، طراحی انواع درب‌های داخلی شخصی‌سازی شده و منحصر به فرد و حتی اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید. تیم فنی و مشاوره‌ی ما به صورت رایگان تمامی مشاوره‌های خود را به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار خواهد داد.